iStock

Zmiany w ryczałcie – projekt rozporządzenia

Udostępnij:
Do konsultacji przekazano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej na okres rozliczeniowy obejmujący okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.
W stosunku do obowiązującego rozporządzenia ministra zdrowia w tej sprawie w nowym rozporządzeniu zaproponowano:
– zmianę definicji terminu „okres obliczeniowy”, który został zdefiniowany jako okres rozliczeniowy obejmujący 2019 r.,
– usunięcie przepisów ustanawiających współczynniki korygujące wysokość ryczałtu systemu zabezpieczenia w związku z osiągnięciem określonego poziomu realizacji świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – w związku z wyłączeniem tych świadczeń do finansowania poza ryczałtem systemu zabezpieczenia,
– zastąpienie w § 2 ust. 1 pkt 34 wyrazów „na okres obliczeniowy” wyrazami „na 2021 r.”, w celu utrzymania w 2022 r. ryczałtu systemu zabezpieczenia na poziomie 2021 r. do czasu wyliczenia nowego ryczałtu.

– Proponuje się, aby projektowane rozporządzenie weszło w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia. Takie rozwiązanie jest podyktowane koniecznością zapewnienia możliwości ustalenia kwot ryczałtu systemu zabezpieczenia dla poszczególnych świadczeniodawców, przez Narodowy Fundusz Zdrowia, do końca pierwszego kwartału 2022 r. – poinformowano w uzasadnieniu.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Uwagi do projektu można wysyłać – w wersji umożliwiającej edytowanie tekstu – na adres r.bulanowski@mz.gov.pl. Dotyczy to tych, którzy otrzymali pismo od resortu w tej sprawie.

Przeczytaj także: „Każdy ma swój pomysł na reformę – z podobnymi błędami”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.